Maltepe Meydan

Maltepe’ deki Erzurum günlerine İlgi büyük

Maltepe’ de Erzurum Tanıtım Günleri heyecanı yaşanıyor. Erzurum’un farklı yörelerinden lezzetlerin tanıtılacağı tanıtım günleri ile Erzurum mutfağı ve kültürü, “Kadim Şehir Erzurum” sloganıyla başladı.

Maltepe’ de Erzurum Tanıtım Günleri heyecanı yaşanıyor. Erzurum’ un farklı yörelerinden lezzetlerin tanıtılacağı tanıtım günleri ile Erzurum mutfağı ve kültürü, “Kadim Şehir Erzurum” sloganıyla başladı.

2 – 5 Aralık tarihleri arasında Maltepe Sahili Etkinlik Alanında yapılacak olan Erzurum Tanıtım Günlerine ilgi büyük.

Erzurum Valiliği himayesinde düzenlenen Erzurum günleri kapsamında Erzurum’ un turizm ve mutfağının tanıtılması yapılıyor. Etkinlik kapsamında çok sayıda eğlence ve gösteri yapılıyor.

Erzurum’ un kültürüne meraklı çok sayıda vatandaş etkinlikleri takip ederken Erzurum mutfağının yöresel lezzetlerinden kuzu etinden yapılan cağ kebabı ve Erzurum’a özgü cevizli kadayıf dolması ve Gögermiş Peynir diğer adıyla Erzurum Küflü Peyniri de büyük ilgi görüyor.

Erzurum Tanıtım Günleri kapsamında Erzurum’un ilçe ve belgeleri ile sivil toplum kuruluşlarının içerisinde olduğu tanıtımlarla kentin özelliklerini ve kültürel değerlerini İstanbul’a taşıyor.

Etkinlik alanına Erzurum’u simgeleyen Çifte Minareler şeklinde tasarlanmış bir yiyecek-içecek alanı yapılmış. 2 Aralık Perşembe gününden 5 Aralık Pazar gününe kadar 4 gün boyunca ziyaretlere açık olacak etkinlikler kapsamında çok sayıda konser ve eğlence de düzenleniyor. Erzurum Tanıtım Günlerine Fethi Siverekli, Hüsamettin Ceylan, Kenan Keskelen, Lütfü Ortakale gibi sanatçılar sahne alacak.

Yoruma kapalı.