Maltepe Meydan

“En İyi Narkotik Polisi Anne” Projesi Eğitimi

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen “En İyi Narkotik Polisi Anne” projesi kapsamında Maltepe’de madde bağımlılığı hakkında eğitim verildi.

En İyi Narkotik Polisi Anne projesi kapsamında düzenlenen eğitim programına Maltepe Kaymakamı Bahri Tiryaki’nin yanı sıra, Maltepe İlçe Emniyet Müdürü Ali Kesikoğlu,kurum müdürleri, kurum çalışanları ve mahalle muhtarları katıldı.

Maltepe Kaymakamlığı Konferans Salonunda gerçekleştirilen eğitimde katılımcılara proje kapsamında bilgilendirmelerde bulunuldu. Uzmanlar tarafından eğitimler verilerek, anne ve babalara çocukları ile ilgilenmeleri, çocuklarının davranışlarındaki değişimleri gözlemlemeleri ve arkadaş çevrelerini iyi tanımaları konusunda uyarılarda bulunuldu.

“En İyi Narkotik Polisi Anne” proje ile ilgili bilgilendirmede bulunan Narkotik suçlarla mücadele şube müdürlüğünden polis memuru Okan İlhan, “Bu yaptığımız mücadelede annelere ve ailelere çok iş düşüyor. Bu proje kapsamında 81 ilimizde bu eğitim verildi, verilmeye de devam ediliyor. Bildiğimizi zannettiğimiz birçok şeyi bir uzmanından dinlediğimiz zaman aslında bilmediğimizi öğreniriz. Onun için ilgi göstermemiz lazım. Bu işi sadece güvenlik birimlerimize havale etmememiz lazım. Komşularımıza, bu işin eğitimini almamış kişileri de mutlaka bu eğitimleri almalarını tavsiye etmemiz gerekmektedir. Bir annenin göreceği bir davranış değişikliği çok daha büyük bir sorunun önüne geçmemizi sağlar. Çünkü bir evladı en iyi tanıyan annedir. Onun için anne-babanın duruşu, tutumu ve söyleyecekleri bizim için çok kıymetlidir. Hepimiz genç olduk hepimizin genç evlatları var. Gençlerimizi anlamamız ve onları kırmadan, üzmeden hareketlerini takip etmeliyiz” dedi

İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen proje ile uyuşturucu kullanımı, bağımlılığı, aile içi iletişim, çocuk/ergen iletişimi, bağımlılık sorununda çözüm yolları ve önerileri gibi konularda, anne ve anne adaylarının bilinçlendirilmesi ve farkındalığının artırılmasının yanı sıra, anneler aracılığıyla, uyuşturucu kullanımının erken tespiti ve bağımlılık sarmalına yakalanmadan çocuğa müdahale edilmesi amaçlanıyor.

Yoruma kapalı.