Maltepe Meydan

Dikkat; Sahil Yolu bağlantısında yoğun trafik

Sahil Yolu’nu Mimar Sinan Caddesi’ne bağlayan döner kavşakta elektrik kablolarının yer altına alınması için yapılan çalışma sebebiyle kavşakta yoğun trafik yaşanıyor.

Geçtiğimiz ay halk arasında Sahil Yolu olarak bilinen Turgut Özal Bulvarı üzerinde yapılan elektrik kablolarının yer altına alma çalışmaları bu kez de Sahil Yolu’nu Yalı Mahallesi, Mimar Sinan Caddesi’ne bağlayan döner kavşakta devam ediyor.

Çalışmalar sebebiyle Sahil Yolu’ndan Maltepe merkezine, Maltepe’den Yalçın Kızılay Alt Geçidi’ni kullanarak Sahil Yolu’na çıkmak isteyen sürücüler döner kavşaktaki çalışmalar sebebiyle trafik yoğunluğunu yaşamak zorunda kalıyorlar.

Yaklaşık iki hafta daha devam edecek olan çalışmalar sebebiyle yetkililer, bu süre zarfında alternatif bağlantıların kullanılmasının daha doğrular olacağını belirttiler. Özellikle Maltepe’ye giriş çıkışlarda çok kullanılan bu bağlantı yolunu kullanan sürücülerin her hangi bir kazaya sebep olamamak için işaret ve işaretçilere mutlaka uymaları gerektiğini de belirtiyorlar.

Yoruma kapalı.