Maltepe Meydan

Maltepeli aşçılar suşi de öğreniyorlar kebap da

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Enstitü İstanbul İSMEK’in Maltepe Mutfak Sanatları Okulu’nu ziyaret etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Enstitü İstanbul İSMEK’in Maltepe, Aydınevler Mahallesi’nde hizmet veren “Mutfak Sanatları Okulu’nu basın mensuplarıyla birlikte gezdi.

Pastacılık, kebapçılık, dünya mutfağı, kahve ve unlu mamuller sınıflarını gezen İmamoğlu’na, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç ve Enstitü İstanbul İSMEK Koordinatörü Canan Aratemur Çimen eşlik etti.

Enstitü İSMEK ile meslek odaklı bir süreci başlattıklarını ve bu alana yoğunlaştıklarını belirten İmamoğlu, “İSMEK’in zaten geçmişten gelen bir kültürü var. Hedefimiz bir nevi nokta atışıyla, ihtiyaç olunan alanlara insan yetiştirmek ve insanların sadece kabiliyetlerini burada tatmin etmeleri değil, aynı zamanda ev ekonomisine, bütçesine katkı sunacak iş sahibi olmalarını sağlamak. Maltepe Mutfak Sanatları Okulu’muzda haftanın 7 günü Türk ve Dünya Mutfağı eğitimleri veriliyor. Enstitü İSMEK meslek kurslarını çeşitlendiriyor” dedi.

Yoruma kapalı.