Maltepe Meydan

Maltepe’de anne ve çocukları ölümden döndü

Maltepe’de bir annenin çocuklarıyla birlikte okula gitmek üzere bindikleri araçta elektrik aksamından dolayı yangın çıktı. Anne ve çocukları ölümden döndü.

Olay bu sabah, Maltepe Aydınevler Mahallesi’nde bulunan bir sitenin bahçesinde yaşandı. Çocuklarını okula götürmek için aracına binen anne Sümeyye Kanarya aracını çalıştıdığı esnada bir anda araçtan yükselen kıvılcımlar ile şok oldu.

Hemen çocukları araçtan indiren annenin aracında motor kısmında başlayan yangın bir anda diğer otomobillere de sıçradı. Toplamda 3 araç yanarak kullanılamaz hale geldi. Site sakinleri korku ve panikle sokağa döküldü. Çevrede bulunan vatandaşların ihbarı üzerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri olay yerine geldiler.

İtfaiyenin gelmesiyle yangın kontrol altına alınarak söndürüldü. Olayda herhangi bir yaralanma ve can kaybının olmazken site otoparkında yan yana park etmiş 3 araç kullanılamaz hale geldi. Araçların alev alev yandığı anlar aynı sitede ikinci katta oturan biri tarafından cep telefonu kamerasına yansıdı. Yetkililer aracta çıkan yangının elektrik aksamı yüzünden olabileceğini ve konuyu araştırdıklarını söylediler.

Yoruma kapalı.