14 Temmuz 2024 - Pazar
Yaşam

Maltepe sahilinde bir erkek cesedi bulundu

Maltepe Yalı Mahallesi sahilde kayalıklara sıkışmış halde erkek cesedi bulundu. İtfaiye ekiplerinin çalışması ile sıkıştığı yerden çıkarılan ceset Cumhuriyet Savcısının incelemesinin ardından Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Pazar günü öğle sularında Maltepe, Yalı Mahallesi sahilinde bulunan kayalıklarda İBB Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı güvenlik görevlisinin kontrolü sırasında sahilde kayalıkların arasına sıkışmış ve kımıldamayan bir insan vücudu görmesi üzerine, durumu 112 acil çağrı merkezine haber vermesi ile olay yerine polis, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Kayalıklara sıkışmış halde olan kişinin hayatını kaybetmiş olduğu ve ilk belirlemelere göre bir erkeğe ait olduğu belirtildi.

Olay yerinde bulunan itfaiye ekiplerinin yoğun çalışması sonucu ceset sıkıştığı yerden çıkarıldı. Çıkarılan ceset olay yerine gelen Cumhuriyet Savcısının ilk incelemeleri sonrası Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Cumhuriyet Savcılığı olayla ilgili soruşturma başlattığı, kayalıklarda hayatını kaybeden kişinin kimlik tespiti çalışmalarının da yapıldığı açıklandı.

İlgili Haberler