14 Temmuz 2024 - Pazar
Siyaset

Maltepe Kent Konseyi’ nden Başkan Ali Kılıç’ a ziyaret

Maltepe’ deki sivil toplum kuruluşlarının çatısı olan Maltepe Kent Konseyi’nin yeni Başkanı Eray Aydın ve ekibi Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ı ziyaret etti.

Maltepe Belediyesi’ nin ortaklaşa pek çok sosyal sorumluluk projesine imza attığı Maltepe Kent Konseyi, geçen haftalarda seçimlerinde yeni başkan seçilen Eray Aydın ve Yürütme Kurulu Üyelerinden Melek Köselerden, Duygu Bozoğlu, Elmas Çarpar, Eren Dağlayan, Göktuğ Sağun, Gözde Sazak Akın, İsmail Polat, Münire Altok, Hafize Erol Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ı Ziyarette hazır bulundular. Ziyarette Maltepe meydan projesinden,Türkiye çapında Kent Konseyleri bir araya getirip yapılacak Çalıştaya kadar pek çok konu ve ortak proje ele alındı.

Belediye Kanunu kapsamında kurulan ve Maltepe’deki sivil toplum kuruluşlarının çatısı olan Maltepe Kent Konseyi’nin yeni Başkanı Eray Aydın ve ekibi Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ı ziyaret ederek gelecek dönem projeleri hakkında fikir alışverişinde bulundu. Sivil toplumun daha eşit, daha adil ve daha müreffeh bir toplum için önemine dikkat çeken Kılıç, “Bizler de projelerimizi oluştururken sizlerin düşüncelerini çok önemsiyor, her hassasiyetinizi halkın hassasiyeti olarak görüyor ve dikkate alıyoruz. Şimdiye kadar yürüttüğümüz başarılı çalışmaların bundan sonra da sürmesini gönülden diliyorum” diye konuştu.

MALTEPE’DE DAHA ÇOK GÜLÜMSEYEN ÇOCUKLAR İÇİN

Maltepe Belediyesi olarak temizlik, fen işleri ve park bahçeler gibi asli görevlerini yerine getirirken sosyal projeleri hiçbir zaman rafa kaldırmadıklarını vurgulayan Kılıç, “Sivil toplum ortak vicdanımıza işaret eder, yoğun çalışma temposunda göremediklerimizi gösterir ve ezilen, ötekileştirilen kesimlerin sesinin daha gür çıkmasını sağlar. Maltepe ’de da şimdiye kadar daha yeşil bir çevre, daha çok gülümseyen çocuklar, daha memnun vatandaşlar için pek çok projeyi birlikte yürüttük, bundan sonra da yürüteceğiz.Belediye başkanı Ali Kılıç projeleri olumlu bulduğunu söyledi ve heyecan dolu ve enerji dolu bir yönetim görmekten çok memnunum. Güzel ve anlamlı çalışmalarınıza belediye olarak destek olacağız” dedi.

ERAY AYDIN “YENİ PROJELERİMİZİ İÇİN HEYECANLIYIZ”

Gerçekleşen olağan genel kurul toplantısında ipi göğüsleyerek başkanlığa seçilmelerinin ardından ilk ziyaretlerini Başkan Kılıç’a gerçekleştirmekten mutlu olduklarını belirten Eray Aydın’ da, “Yeni dönemde Maltepe Meydan projesinden , kadına şiddet konusunda somut adımlar atılmasından yeşilimizi korumaya kadar,Maltepe’deki tüm parklara hatıra anıt ağaç dikmek gibi pek çok projeyi daha etkin ve katılımcı bir anlayışla gündemde tutacağız. Geçen günlerde görev dağılımımızı yaptık ve kolları sıvadık. Yeni projelerimiz için çok heyecanlıyız. Destekleri için Başkanımız Ali Kılıç çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

İlgili Haberler