14 Temmuz 2024 - Pazar
Yaşam

E-5’de makas atan sürücü fena yakalandı

Maltepe'de polis ekipleri, makas atarak trafik güvenliğini tehlikeye sokan araçlara yönelik denetim yaptı.

Denetimlerde makas atarak ilerlediği tespit edilen panelvan kamyonetin sürücüsü durdurulmak istenince, yaya olarak kaçtı. Kovalamacanın ardından yakalanan sürücünün alkollü ve ehliyetsiz olduğu ortaya çıktı. 8 bin 676 lira idari para cezası uygulanan ve hakkında yakalama kararı da olduğu belirlenen sürücü gözaltına alındı, araç ise trafikten men edildi.

Maltepe’de akşam saatlerinde Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Sivil Trafik ekipleri, makas atarak trafik güvenliğini tehlikeye sokan araçlara yönelik denetim yaptı. Denetimler sırasında D-100 Karayolu’nda makas attığı görülen beyaz panelvan kamyonet durdurulmak istendi. Polislerin “dur” ihtarına uymayan kamyonet sürücüsü Kartal istikametine doğru kaçtı. Yaşanan kovalamacanın ardından sürücü aracından inerek yaya olarak kaçmaya başladı. Ekipler, kaçmaya çalışan sürücüyü yakaladı. Alkollü ve ehliyetsiz sürücünün hakkında yakalama kararı olduğu da ortaya çıktı. Yapılan incelemelerde panelvan kamyonetin trafikten çekme belgeli olduğu belirlenirken, sürücünün 0.69 promil alkollü ve ehliyetsiz olduğu ortaya çıktı. Çalışmaların devamında sürücü, 16 ayrı suç kaydı nedeniyle yakalama kararı olduğu da tespit edildi.

Sürücüye “Ehliyetsiz araç kullanmak” suçundan 2 bin 698 lira, “Alkollü araç kullanmak” suçundan bin 339 lira, “Makas atmak” suçundan bin 339 lira, “Uyarı ve ikazlara uymamak” suçundan 314 lira, “Saygısızca araç kullanmak” suçundan 144 lira, ve “Yakın Takip” suçundan da 144 lira olmak üzere toplam 8 bin 676 lira idari para cezası uygulandı. Kamyonet ise trafikten men edildi. Araç sürücüsü hakkında gerekli adli işlemler yapılması için polis merkezine teslim edildi.

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin gün içinde yaptığı denetimlerde 33 araç sürücüsüne “Tehlikeli şerit değiştirmek” suçundan 314 lira, 46 araç sürücüsüne “Trafiği tehlikeye düşürecek şekilde ardı ardına birden fazla şerit değiştirmek-makas atmak” suçundan bin 339 lira, 8 araç sürücüsüne “Yakın takip” suçundan 144 lira, 181 araç sürücüsüne “Tedbirsiz ve saygısız davranışlarda bulunarak araç kullanmak” suçundan 144 lira olmak üzere toplam 268 araç sürücüsüne idari para cezası uygulandı.

İlgili Haberler