Maltepe Meydan

Maltepe’ de Huzur Toplantısı huzurlu geçti

Maltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün düzenlediği “Huzur Toplantısı” gerçekleşti. Yoğun katılımın olduğu toplantıya çok sayıda kişi katıldı.

Maltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün düzenlediği “Huzur Toplantısı” Maltepe Cumhuriyet Kültür Merkezi’ nde gerçekleştirildi. Toplantıya Maltepe Kaymakamı Bahri Tiryaki, Maltepe İlçe Emniyet Müdürü Ali Kesikoğlu, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç ve Maltepe Emniyet Hizmetleri Geliştirme ve Destekleme Derneği Başkanı Faik İçmeli, çok sayıda STK üyesi, mahalle muhtarı ve vatandaşlar katıldı.

Katılımcıların konuşmalarının ardından Maltepe İlçe Emniyet Müdürü Ali Kesikoğlu, toplantıya katılanlara ilçe hakkında ve asayiş konularında bilgilendirmelerde bulundu. Ayrıca Maltepe İlçe Emniyet Müdürlüğünün hazırladığı tanıtım videosu konukların beğenisine sunuldu.

Toplantının devamında mahalle muhtarları ve STK üyeleri söz alarak görüş ve önerilerinden bahsederek Maltepe’nin sorunlarını bildirdi. Katılımcı ve izleyicilerin, bu tip toplantıların daha sık yapılması gerektiği, böylece yönetenler ile yaşayanların sorunları yüz yüze dile getirerek daha hızlı ve kolay çözüm üretebilineceği konusunda fikir birliğine vardılar.

Maltepe depreme hazır mı?

Toplatıya katılanlar arasında bulunan maltepemeydan.com  Genel Yayın Yönetmeni Uğur Onur Urhan ise Maltepe’nin olası İstanbul depremi konusuna değindi ve olası depremde gerek gerek emiyet, gerek belediye olarak ne gibi çalışmalar yapılacağını sordu. Soru üzerine söz alan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, kentsel dönüşüm sürecinde tehlike arz eden 50 binanın 20 sinin yıkıldığını, geriye kalan 30 binanın da en kısa sürede yıkılacağını açıklarken, 18 aydır AKUT ile birlikte bir program üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Başkan Kılıç, özellikle Fındıklı Mahallesi’ ndeki kötü örnek kentleşmenin yeniden düzenlenmesi gerektiğini hatırlatırken ilçede bulunan 18 mahalle muhtarı ile 50 şer kişilik gönüllü gruplar kurulacağını ve bu grupların özel olarak deprem konusunda uygulamalı olarak eğitileceğini belirtirken, bu projenin yanı sıra belediye çalışanlarınında ulaşım, iletişim, konaklama ve gıda ihtiyacı konusunda görev yapacağını, olası depremde Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin de güvenlik konusunda tüm kadroları ile görev yapacaklarını ekledi.

Haberin diğer fotoğraflarını ve detaylarını okumak için için sağdaki oklara tıklayarak ilerleyiniz

Tüm şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan toplantıya Maltepe Kaymakamı Bahri Tiryaki, Maltepe İlçe Emniyet Müdürü Ali Kesikoğlu, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç ve Maltepe Emniyet Hizmetleri Geliştirme ve Destekleme Derneği Başkanı Faik İçmeli, CHP Maltepe İlçe Başkanı Ali Cengiz Erol katıldı.

Yoruma kapalı.