Maltepe Meydan

Maltepe Belediyesi ile İBB arasındaki tabela krizi

Maltepe Belediyesi’nin yıkıp yeniden yapmayı planladığı Küçükyalı Çamlık Parkı projesinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasında tabela krizi yaşandı.

Geçtiğimiz günlerde Maltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Maltepe’de Huzur” isimli panelde Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın “Buraya interneti ücretsiz, içinde mini bir kütüphanesi, ders çalışma alanları, kafeteryası olan ögrencilerin ve bisiklet sürücülerinin uğrak yeri olacak güzel bir tesis yapacağız” diyerek açıkladığı Küçükyalı Çamlık Parkı Projesi’nde bugün bir tabela krizi yaşandı.

Tabelaları diktirmediler
Yapılacak projenin tanıtımı için halk arasında Sahil Yolu olarak bilinen Turgut Özal Bulvarı’na bakan tarafa iki büyük tanıtım panosu koymak üzere Küçükyalı Çamlık Parkı’na gelen Maltepe Belediyesi ekipleri İBB Zabıta ekipleri tarafından durduruldu.

Durumu hemen Maltepe Belediyesi yetkililerine bildiren görevliler, konu ile yetkili şube müdürlerinin devreye girerek İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile görüşmesi sonucunda, “tabelaları park duvarına koymak şartıyla” kriz kısa zamanda çözüldü.

Kriz bir saate çözüldü.
Krizin çözülmesini yaklaşık bir saat kadar bekleyen Maltepe Belediyesi görevlileri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Küçükyalı Çamlık Parkı’nda bulunan Zabıta ekibiyle görüşerek izin vermesi ile çalışmalarına tekrar başladılar. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekibi ise tabelalarının durumlarını fotoğraflayarak İBB’ deki sorumlu şube müdürlerine gönderdiler.

 

Yoruma kapalı.