Maltepe Meydan

Gazeteci Engin Güneş son yolculuğuna uğurlandı

26 Kasım 2021 akşamı, belgesel çekimi için gittiği Hatay’da kalp krizi geçiren, Magazin Gazetecileri Derneği üyesi Gazeteci Engin Güneş’ i kaybettik.

26 Kasım 2021 akşamı, belgesel çekimi için gittiği Hatay’da kalp krizi geçiren, tedavisi Hatay Özel Defne Hastanesi’nde devam eden Magazin Gazetecileri Derneği üyesi Gazeteci Engin Güneş’i kaybettik.

Magazin camiası Engin Güneş’in ani vefat haberiyle sarsıldı. Üç gün önce gazeteci arkadaşımız Derya Yolyapan ile birlikte Hatay’a giden gazeteci arkadaşımız Engin Güneş, Cuma günü sabah 06.30’da aniden fenalaşmıştı. Derya Yolyapan tarafından Hatay Eğitim Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Engin Güneş’e ilk müdahale burada yapılmıştı..

Korona yoğunluğu nedeniyle sevk edildiği Hatay Özel Defne Hastanesi’nde Anjiyo yapılan Güneş’in tıkalı olan 3 damarına müdahale edilmişti. Ancak, anjiyo sonrası durumu normale dönse de doktorlar ByPass yapılması yönünde karar almışlardı. Cumartesi akşamını da sıkıntılı geçiren Güneş’in tedavisine devam edilirken aynı gün akşam saatlerinde acı haber yakınlarına bildirildi. Güneş 20.00 sıralarında hayatını kaybetti.

Hatay da kalp krizi geçirerek hayata veda eden gazeteci Engin Güneş İstanbul da Sümbül Efendi Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Kazlıçeşme Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Engin Güneş’i son yolculuğunda meslektaşları yalnız bırakmadı.

Törene katılanlar arasında Magazin Gazetecileri Derneği üyeleri Nurettin Soydan, Nurcan Sabur, Ali Eyüboğlu, Metin Coşkun, Sinan Tosun, Magazin Gazetecileri Derneği Başkanı Okan Sarıkaya, Mevlüt Yüksel, Arslan Güven, Burhan Akdağ, Yaşar Çakmak, Hakan Solaker, Caner Budak, Derya Yolyapan, Şenol Baştakar, Müslüm Demirci, Orhan Vural, Uğur Onur Urhan, Hakan Özbek, Kenan Çınar, Muharrem Acartürk, Vedat Araz, Haluk Bayar, Yaşar şenyüz, Ali Çınar, Semih Orbay, Barbaros Yüksel, Erol Işık, Halil Çilingir, Semih Orbay, oyuncu Cengiz Güçlü, Selma Arı ve oğlu Ulaş Arı, Erol Akçıl, Fazilet Batur,Muammer Güngör, Lemi Güler, Osman Arlı ve Seyhan Soylu (Sisi) gibi medya dünyasının tanınmış isimleri ve akrabaları hazır bulundular.

Kocamustafa Paşa’da ki namazın ardından Zeytinburnu’nda ki Kazlıçeşme Mezarlığı’na getirilen Engin Güneş’in naaşı göz yaşları içerisinde toprağa verildi.

Engin Güneş kimdir?
1959 doğumlu olan Engin Güneş, 1983 yılından bu yana magazin gazetecisi olarak görev yapıyordu. 1992 yılından sonra televizyon sektörüne geçen Engin Güneş, muhabir, editör ve yönetici olarak birçok magazin programında görev yaptı.

Yoruma kapalı.