Maltepe Meydan

Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz setinde saldırı

Maltepe’de bir oteldeki TV dizisi çekimleri sırasında, set ekibinin kaldığı odaya gelerek saldırı ve tehditte bulunduğu iddia edilen 8 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Maltepe’de bir oteldeki televizyon dizisi çekimleri sırasında, set ekibinin kaldığı odaya gelerek saldırı ve tehditte bulunduğu iddia edilen 8 sanığın yargılanmasına devam edildi. Anadolu Adliyesi 45. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, sanıklar ve davacılar katılmazken tarafların avukatları hazır bulundu.

Mahkeme başkanı, oyuncular Oktay Kaynarca, Yunus Emre Yıldırımer ve Tevfik Erman Kutlu’nun da aralarında bulunduğu 6 kişinin celse arasında gelerek ifade verdiklerini bildirdi.

Oktay Kaynarca verdiği ifadesinde, olay günü dizi çekimi için söz konusu otelde dizi ekibi ile birlikte bulunduklarını belirterek, “Ben başlangıçta lobi kısmında bulunuyordum. Yukarı katta arkadaşlarımızın yardım çığlıkları üzerine üst kata çıktım. İsimlerini olay sebebi ile öğrendiğim Arif Yıldırım ve Şiyar Altosun isimli şahısların alkollü oldukları için hakaret ve tehditler savurduğunu duydum. Yukarı çıktıktan sonra bu eylemlerini bana karşı da sürdürdüler. Bir sakinlik yakalandıktan sonra aşağı indim. Sonrasında bu şahıslar aşağı kata indiler. Eylemlerine burada da devam ettiler. Yine bu iki sanığın “sizin dizide yaptıklarınızı biz gerçek hayatta yapıyoruz” cümlesini bizzat duydum. Sanıklardan şikayetçiyim, davaya katılma talebim var.” şeklinde beyanda bulundu.

Duruşmada tanık olarak dinlenen Abdullah Sürer ise söz konusu otelin işletmecisi olduğunu belirterek, olay günü dizi çekimi olduğunu, set çalışanlarının yanlarına geldiğini, yukarıda bazı erkeklerin kendilerine sarkıntılık yaptıklarını söylediklerini, otel çalışanları ile birlikte yukarı çıkıp duruma baktıklarında bazı otel misafirlerinin dizi oyuncularına karşı saldırıda bulunduklarını gördüğünü anlattı.

Oyuncular Oktay Kaynarca, Tevfik Erman Kutlu, Yunus Emre Yıldırımer’ in avukatı da sanıkların cezalandırılmasını istedi.
Dava, eksikliklerin giderilmesi için ertelendi.

Yoruma kapalı.