Maltepe Meydan

Dikkat: Lodos Mal ve Can kaybına sebep oluyor

Yurdun büyük bir bölümünde etkili olan lodos, hayatı olumsuz etkiliyor. İstanbul Valiliği can kaybının 4’e yükseldiğini duyurdu. Üçü ağır 19 kişi de yaralı.

Sabah saatlerinden beri devam eden ve Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan uyarıların ardından lodos Türkiye’nin batısında etkisini gösteriyor. Meteoroloji kırmızı kod uyarısı verirken, fırtına saate 80 kilometre hıza ulaştı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada incelemelerin sonuçları şu şekilde belirtildi:

Esenyurt Bağlarçeşme Caddesi üzerinde bulunan bir iş yerinin çatısından kopan çatı malzemelerinin o sırada yoldan geçen 1 kadın ve yanında bulunan çocuğunun üzerine düştüğü belirlenmiş, kaza sonucu çocuk hafif yaralanmış, kadın ise ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Sultangazi Malkoçoğlu Mahallesi’nde bulunan bir binanın çatısını onarmak için en üst katına çıkan 1 kadın, çatıdan kopan kalas parçasının başına isabet etmesi sonucu yaralanmış, hastaneye kaldırılan kadın yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Ayrıca Arnavutköy, Sultangazi, Çekmeköy, Maltepe, Avcılar, Eyüpsultan, Bağcılar ve Sultanbeyli’de ağaç devrilmeleri ve çatı uçmaları sonucunda; 1 ikamet ve çok sayıda araçta maddi hasar meydana geldi.

İleleyen saatlerde İstanbul Valiliği’nden konuyla ilgili bir açıklama geldi. Açıklamada,  “AFAD verilerine göre 1’i yabancı uyruklu, 3’ü vatandaşımız olmak üzere maalesef 4 can kaybı yaşanmış; 3’ü ağır, 19 vatandaşımız da yaralanmıştır” denildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden de etkili olan fırtınaya ilişkin açıklamada şunlar kaydedildi:

“Lodos nedeniyle 33 çatı uçtu, 192 ağaç, 52 trafik ışığı ve yön tabelası devrildi, 232 tehlike arz eden parça düştü, 12 araç da hasar gördü.”

Yoruma kapalı.