13 Temmuz 2024 - Cumartesi
Magazin

İzzet Altınmeşe’ nin oğlu Ali Murat Altunmeşe hayatını kaybetti

Türk halk müziği sanatçısı İzzet Altınmeşe’ nin oyuncu oğlu Ali Murat Altunmeşe, Mersin'de kaldığı apartmanın 11'inci katından düşerek yaşamını yitirdi.

Türk halk müziği sanatçısı İzzet Altınmeşe’ nin, bir program için Mersin’de bulunan oyuncu oğlu Ali Murat Altunmeşe, Yenişehir ilçesi Limonluk Mahallesi’nde kaldığı apartmanın 11’inci katından düştü.

Vatandaşlar, durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. Olay yerinde hayatını kaybettiği belirlenen Altunmeşe’ nin cansız bedeni, otopsi için Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Morgu’na kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Ali Murat Altunmeşe’nin ölümünün ardından İstanbul Şehir Tiyatroları’ndan bir açıklama yapıldı. Açıklamada, “Tiyatromuzun genç kuşak oyuncularından Ali Murat Altunmeşe’nin vefatından derin bir üzüntü içerisindeyiz. Şehir Tiyatroları ailesi olarak sanatçımıza rahmet, ailesine, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dileriz” denildi.

Cam Yılmaz’dan başsağlığı paylaşımı

Ali Fuat Altunmeşe’ nin ölüm haberinin ardından ünlü komedyen ve oyuncu Cem Yılmaz da sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Yılmaz, “Ali Murat kardeşiminizin acı haberini aldım. Çok üzüldüm. Altınmeşe ailesine başsağlığı diliyorum. Allah sabır versin. Mekanı cennet olsun” dedi.

Usta sanatçı İzzet Altınmeşe’nin oyuncu oğlu Ali Murat Altunmeşe, 11 kattan düşerek yaşamını yitirdi. Altınmeşe’nin yakın arkadaşı sanatçı Selahattin Alpay ise ölüm haberiyle ilgili konuştu. TV8 ekranlarında yayınlanan 2. Sayfa programına telefonla bağlanan ailenin yakın dostu sanatçı Selahattin Alpay ise Ali Murat Altınmeşe’nin ölümüyle ilgili, “Kolumuz kanadımız kırıldı. İnançlı bir çocuktu nasıl oldu hala şoktayız. Şu an Mersin’deler yarın İstanbul’da defnedeceğiz. Allah ana ve babaları evlat acısıyla imtihan etmesin. Kendimi onun yarı babası olarak kabul ediyorum çünkü elimde büyüdü” dedi.

Ali Murat Altınmeşe’nin vefatıyla ilgili acı bir detayı da paylaşan Selahattin Alpay sözlerine şöyle “İzzet Altınmeşe 1 ay önce Mersin’e gitti. Ali Murat da onları özlediği için 3-4 gün önce Mersin’e onların yanına gitmiş. Olay dayısının evinde oldu. Başımı döndü tansiyonu mu çıktı bilmiyoruz. Kesin netice bugün sonuçlanır. Ali Murat’ın biraz hasta olduğunu biliyordum. İzzet Altınmeşe de ‘Allah verdi Allah aldı’ dedi. Biraz psikolojik sorunlarının olduğunu biliyorum. Efendi bir çocuktu ama iş bulma konusunda zorluk çekti” diyerek son verdi.

İlgili Haberler