14 Temmuz 2024 - Pazar
Yaşam

İBB’den Maltepe Esenkent kavşağı müjdesi

D-100 karayolundan giriş ve çıkışın bulunmadığı Maltepe Esenkent Mahallesi için İBB harekete geçti. D-100 karayoluna yapılacak kavşak Esenkentlilerin hayatını kolaylaştıracak.

Esenkent mahallesinde oturanlar, mahalleye D-100 karayolundan giriş çıkış bulunmadığını, bu nedenle özellikle trafik ve zaman açısından sorun yaşadıklarını çeşitli platformlarda dile getirdi.

İBB’ye de başvuran mahalle halkına cevap gecikmedi. Adalar, Yalova, Çınarcık ve Deniz manzarası ile Maltepe’nin ilgi gören mahallelerinden olan ancak D-100 karayolundan giriş ve çıkışı olmayan mahalle ile ilgili İBB Harekete geçti. İBB Ulaşım Daire Başkanlığı Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğünden yapılan açıklamada; D-100 karayolu ile yan yolları ve çevresi yol, iyileştirme, Trafik Düzenleme Projesi kapsamında D-100 yan yollar arasında U dönüşünü sağlayan bir köprü, yan yollarda genişletme ve Esenkent mahallesinin girişini kolaylaştıracak geometrik düzenleme projesi hazırlanmış olup imalat çalışmaları proje kapsamında yapılacaktır” denildi.

Yıllardır verdikleri mücadelenin karşılık bulduğunu belirten mahalleli, hem zamandan hem trafik keşmekeşinden kurtulacaklarını belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

İlgili Haberler