Maltepe Meydan

Sedanur’un katil zanlısına 19 yıl hapis istemi

Serdar Yazıcı’nın “taksirle ölüme neden olma” ve “uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama” suçlarından toplamda 19 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi.

Maltepe’de 9 Eylül günü 24 yaşındaki Sedanur Şen’in bir rezidansta ölü bulunmasıyla ilgili “taksirle ölüme neden olma” suçundan yürütülen soruşturma kapsamında şüpheli Serdar Yazıcı adli kontrolle serbest kalmış ve savcılık tarafından yapılan itirazın ardından hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmıştı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından “uyuşturucu ticareti yapmak” suçundan da hakkında soruşturma yürütülen Serdar Yazıcı, bu soruşturma kapsamında tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Maltepe’de, 9 Eylül 2021 tarihinde 24 yaşındaki Sedanur Şen’in bir rezidansta ölü bulunmasına ilişkin Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma tamamlandı. Hazırlanan iddianamede, olay günü bir otelde ölüm olayının ihbar edildiği anlatıldı. Olay yerinde şahit gösterilen otel görevlisi T.Y.’nin ifadesinin de olduğu iddianamede, söz konusu otel odasında Serdar Yazıcı ile Sedanur Şen’in konakladığını, Serdar Yazıcı’nın Sedanur Şen’in hareketsiz yattığını söylediği belirtildi.

Öte yandan Adli Tıp Kurumu’ndan gelen raporda kan numunesi üzerinde yapılan incelemede Serdar Yazıcı’nın kanında metamfetamin ve amfetamin maddelerinin tespit edildiği, otopsi raporuna göre Sedanur Şen’ in ölüm sebebinin de uyuşturucu ve uyarıcı madde sonucu meydana geldiği kaydedildi.

Şüpheli Serdar Yazıcı’nın Sedanur Şen’e uyuşturucu madde kullandırarak, bilinçli taksirle hareket edip ölümüne sebep olduğu konusunda yeterli şüphe oluştuğunu belirten savcılık, Serdar Yazıcı’nın “taksirle ölüme neden olma” ve “uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama” suçlarından toplamda 19 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi.

Yoruma kapalı.