Maltepe Meydan

Maltepe’de fiber kablo hırsızları yakalandı

Maltepe’de iş makinesini kullanarak internet ve kablolu yayınlar için yer altına döşenen fiber optik kabloları çalan hırsızlar yakalandı.

Kartal ve Maltepe’de geçtiğimiz Aralık ayından bu yana yaşanan fiber optik kablo hırsızlığı artınca her iki ilçede çalışma başlatan Maltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, olayın faillerini yakalamak için harekete geçti. Fail ya da faillerin eşkalini belirlemek için güvenlik kamera görüntülerini inceleyen emniyet ekipleri, farklı noktalarda meydana gelen 4 ayrı kablo hırsızlığı  olayının, iş yelekleri giyen 2 kişinin bir iş makinesi ile gerçekleştirdiğini tespit etti. Çalışmalarını derinleştiren emniyet ekipleri, yapılan araştırmalarda olayın faili oldukları tespit edilen iş makinesi operatörü F.B. ile M.D.’yi evlerini yakalayarak gözaltına aldı.

Üçü Maltepe’de, biri Kartal’da olmak üzere 4 ayrı bölgede yaklaşık 50 bin lira değerinde fiber optik kablosu çalan hırsızlar, ifadeleri alınmak üzere Maltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Cumhuriyet Polis Merkezi’ne götürüldü. Şüpheliler, ifadelerinin ardından Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayına sevk edildi.

Yoruma kapalı.