Maltepe Meydan

Maltepe’de Çocuk Oyunları ödülleri sahiplerini buldu

Milli kültürümüzün önemli bir bölümünü teşkil eden çocuk oyunlarının korunması ve gelecek nesillere taşınması amacıyla düzenlenen yarışmada kazanlara ödülleri dağıtıldı.

Milli kültürümüzün önemli bir bölümünü teşkil eden çocuk oyunlarının korunması ve gelecek nesillere taşınması amacıyla, Maltepe İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen 2021-2022 eğitim öğretim yılı Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği’nin ödül töreni, Müzahir Sille Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı.

Törene Maltepe Kaymakamı Bahri Tiryaki, İlçe Millî Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Seyfi Güneysu, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Turnuvada; ilçeye bağlı 15 Ortaokul, 8 Lise olmak üzere 23 okuldan 1200 öğrenci mendil kapmaca, seksek ve top oyunları dalında birbirleriyle kıyasıya yarıştılar.

15 gün süren yarışmalar sonunda dereceye giren okulların öğrencilerine madalya ve kupaları Kaymakam Bahri Tiryaki ve kurum amirleri tarafından verildi.

Yoruma kapalı.